Implanty stomatologiczne - wady i zalety

2019-08-28

Decyzja o tym, czy wszczepić implanty, czy nie, nie jest wcale taka prosta. To decyzja na lata, która w dodatku wiąże się z niemałymi kosztami. Dlatego zanim wpiszesz w google hasło “implanty warszawa” i zaczniesz przeglądać oferty, dowiedz się, jakie zalety mają implanty zębowe, a co jest ich największą wadą.

Implanty stomatologiczne – zalety

Nie dziwi nas to, że oferty znalezione pod hasłem “implanty warszawa“ stają się coraz bardziej popularne. Wynika to bowiem z faktu, że implanty stomatologiczne mają po prostu cały szereg niepodważalnych zalet! Przede wszystkim warto podkreślić, że implanty zapobiegają zanikowi kości - a musisz wiedzieć, że gdy masz braki zębowe w jamie ustnej to się właśnie dzieje, przez co zmienia się zarys twarzoczaszki. Co więcej, wszystko co znajdziesz pod hasłem “implanty warszawa” to rozwiązania, które zrastają się z twoją naturalną kością. W przeciwieństwie do wszelkich koron i mostów, implanty zębowe nie wymagają niszczenia zębów sąsiadujących poprzez ich ścieranie. Są niezwykle stabilne i zapobiegają późniejszemu wypadaniu wstawionych na nich koron, zębów czy całych protez. Co równie ważne, implanty zębowe są rozwiązaniem na naprawdę wiele lat, a przy dobrej dbałości o higienę nawet na całe życie pacjenta. Warto podkreślić, że wszystkie oferty znalezione w sieci pod hasłem “implanty warszawa” są w pełni bezpieczne dla pacjenta i nie wywołują skutków ubocznych - w niewielkim procencie przypadków implanty się nie przyjmują. Ważne jest także to, że implanty stomatologiczne to rozwiązanie nie tylko dla pojedynczych braków, ale również doskonała opcja przy braku wszystkich zębów. W zasadzie nie widać ich pod dziąsłem, a osadzone na nich sztuczne zęby doskonale się prezentują - nie ma zatem mowy, że ktoś się zorientuje, że nie są naturalne.

Implanty stomatologiczne – wady

Niestety, wciąż nie wymyślono rozwiązania, które nie miałoby żadnych wad. Choć stomatologia się rozwija, każda oferta znaleziona pod hasłem “implanty warszawa”, nawet ta z najlepszego gabinetu, ma swoje minusy, których musisz być świadomy. Jakie wady mają implanty zębowe?

  • ich cena nie jest niska, jest to jednak inwestycja, która chroni cię przed wymianą protezy, która musi odbywać się co kilka lat i też do najtańszych nie należy
  • znikome ryzyko odrzucenia implantu przez organizm - najczęściej jednak występuje, gdy pacjent nieprawidłowo dba o higienę jamy ustnej

Poza tym, implanty zębowe wydają się nie mieć większych wad. Jeśli zatem borykasz się z problemem braków w uzębieniu, koniecznie wpisz w google “implanty warszawa” i znajdź gabinet dla siebie.