Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Logo - Fundacja bez łez
Fundacja "Autyzm bez łez"
KRS: 0000423188
Fundacja
Rodzice
Autentyzm

MEDIA

Żyją obok nas
                Jest ich coraz więcej
                                        Dzieci z autyzmem

Udział w akcji „Zwykły Bohater“ dał mi okazję do poznania wielu fascynujących ludzi, ludzi, którzy czynią wiele dobra. Myślę o ich działalności z uznaniem i chciałabym podziękować organizatorom programu za możliwość ich bliższego poznania.

Chciałabym również podziękować za zwrócenie uwagi na problem, który dotyczy coraz większej ilości rodzin; problem, który w niedługim czasie, pośrednio lub bezpośrednio, będzie dotyczył nas wszystkich. Tym problemem jest autyzm, zaburzenie, które w latach 70-tych dotykało 1 rodzinę na 10 tysięcy, a które w roku 2013 według badań ze Stanów Zjednoczonych, dotyka 1 dziecko na 50.

Dziękuję wszystkim, którzy ten problem dostrzegli i zdecydowali się na oddanie swojego głosu. Oddać głos to przerwać milczenie, a tego rodziny z dzećmi dotknietymi autyzmem bardzo potrzebują.

Korzystając z tej okazji, chciałabym jednak poprosić Was o więcej. Chciałam poprosić o wsparcie. Nie chodzi mi o wsparcie bezpośrednie, materialne, choć wiele rodzin właśnie takiej pomocy potrzebuje najbardziej. Chodzi mi małe, choć wielkie rzeczy.

Chodzi mi o wyrozumiałość względem rodzin dotkniętych autyzmem; rodzin, które, choć same nie uznają się za bohaterskiej, swoje bohaterstwo przejawiają w swojej codzienności, porzez swój upór, miłość, łzy i siłę.

Chodzi mi o tolerancę, tolerancję wobec tego „niegrzecznego“ dziecka w tramwaju, które może okazać się dzieckiem cierpiącym na zaburzenie ze spektrum autyzmu.

Chodzi mi o szacunek dla wysiłku i zaangażowania rodziców dzieci cierpiących na autyzm.  Robią co mogą i dla mnie oni wszyscy są niezwykłymi bohaterami.

Rodzicom chcę powiedzieć, aby nie tracili nadziei.  Można naprawdę dużo zrobić, jest wiele dróg  które pomagają dzieciom z autyzmem.  My  obraliśmy drogę, która zaprowadziła nas bardzo daleko, lecz każde dziecko jest inne, wymaga indywidualnego podejścia i odnalezienia unikalnej dla siebie drogi.

Chciałam podziękować rodzinie, i wszystkim osobom pracujacym z Abby,, terapeutom,  logopedom, pedagogom, a najbardziej młodym ludziom zaangazowanym w pomoc.   Paniom z przedszkola za ciepło i wspaniałą atmosferę.

Dziękuję,

Dzieci autystyczne są obok nas,  ale mogą być z nami. Razem możemy to osiągnąć.

http://dai.ly/x19mrh8 

http://www.youtube.com/watch?v=I0_YO5-VMfk

http://www.zwyklybohater.pl/relacja-z-gali-zb2013
http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/zwykly-bohater-renata-radomska,105546.html
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1062464,krakowianie-zwyklymi-bohaterami,id,t.html
http://www.bph.pl/pl/o_banku/akcja_zwykly_bohater
http://www.lokalny24.pl/wydarzenia/item/595-autyzm-bez-łez-zdjęcia
http://www.tvn24.pl/bohaterki-w-codziennym-zyciu,372091,s.html
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1043299,kundel-bury-historia-abigail-i-betsy-dziewczynki-i-psa-z-wielkim-sercem,id,t.html
http://blekitna.tv/autyzm-bez-lez-historia-przywracania-swiatu-chorej-na-autyzm-corki/
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/1062464,krakowianie-zwyklymi-bohaterami,id,t.html
http://autyzmwpolsce.pl/forum/polecane/topic,117.html

http://www.autyzmirodzina.org/informatory/informator_nr102.pdf